Kora sosnowa

Kora sosnowa Drew Energy

3 stopnie grubości

Frakcja 0,1 mm - 20mm (drobna)

Kora o najmniejszej frakcji, dzięki czemu zapewnia optymalne pokrycie ściółkowanej powierzchni, wspomaga glebę, poprawia strukturę gruntu, zwiększa przepuszczalność wody, zabezpiecza korzenie rośliny przed mrozem. Możemy stosować ją również jako podkład pod ściółkowanie większymi frakcjami kory sosnowej. Nadaję się również jako dodatek do sporządzania substratów.


Frakcja 20mm-60mm (średnia)

Jest to frakcja kory najbardziej uniwersalna. Idealnie pokrywa powierzchnie ściółkowaną, utrzymuje wilgotność i zabezpiecza przed zmianami temperatury. Ten rodzaj kory nadaje się do ściółkowania każdego rodzaju roślin, jest idealnym materiałem do ściółkowania roślin wieloletnich. Grubość warstwy jaką należy użyć przy ściółkowaniu to 5-7cm, uzupełniać co roku o grubość 1cm ponieważ kora rozkłada się wzbogacając w ten sposób glebę w próchnicę.


Frakcja 60mm-100mm (gruba)

Kora sosnowa o grubej frakcji najlepiej nadaje się do ściółkowania dużych roślin takich jak drzewa iglaste czy krzewy ozdobne. Przy ściółkowaniu korą grubszej frakcji należy pamiętać o wysypaniu odpowiednio grubej warstwy aby zapewnić dobre tłumienie podłoża przed wyrastaniem chwastów. Poprzez swój wygląd spełni bardzo dobrze funkcje dekoracyjną w Państwa ogrodzie.

Zobacz nasze pozostałe produkty


Zapewniamy transport do Klienta

Jesteś zainteresowany produktami Drew Energy? Skontaktuj się z nami!

Zapewniamy transport do Klienta

Jesteś zainteresowany produktami Drew Energy? Skontaktuj się z nami!